Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj świętujemy UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO oraz UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. W przyszłą niedzielę, świętować będziemy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY oraz ROCZNICĘ I KOMUNII ŚWIĘTEJ.
 2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę, kolekta na Kurię i WSD w Opolu oraz zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej — serdeczne Bóg Zapłać.
 3. Do nabycia nasza Gazetka Parafialna.
 4. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe: dziś, o godz. 15:00 oraz od poniedziałku do środy, o godz. 17:30.
 5. Dzieci I Komunijne, zapraszamy do uczestniczenia we Mszach Świętych, podczas tzw. Białego Tygodnia, od poniedziałku do piątku, o godz. 18:00.
 6. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. Od poniedziałku rozpoczyna się druga część okresu zwykłego.
 7. W tym tygodniu, przypada: w poniedziałek, Święto NMP, Matki Kościoła, które jest diecezjalnym dniem modlitw rolników o Błogosławieństwo Boże w pracy; w środę, Święto Nawiedzenia NMP; w czwartek, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a także Dzień Dziecka oraz w sobotę, wspomnienie Św. Męczenników, Karola Lwangi i Towarzyszy.
 8. W tym tygodniu, przypada również I czwartek, piątek oraz sobota miesiąca.
 9. W czwartek, o godz. 18:00, Msza Święta Szkolna. Na Mszę Świętą Szkolną, zapraszamy również Dzieci, które w najbliższą niedzielę, przeżywać będą Rocznicę I Komunii Świętej. Po Mszy Świętej odbędzie się próba przed Uroczystością. Natomiast okazja do Spowiedzi Świętej dla Dzieci oraz ich Rodziców, w sobotę, od godz. 16:30.
 10. W piątek, po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu oraz Czuwanie poświęcone Bożemu Miłosierdziu. Intencje modlitewne można składać przy ołtarzu św. Jana Pawła II.
 11. W sobotę, o godz. 08:00, Msza Święta w intencji Róż Różańcowych. Od godz. 09:00, Odwiedziny Chorych.
 12. Zapowiedzi przedślubne: Artur Szymański — Aleksandra Robak: zapowiedź 3.
 13. Duszpasterstwo Rodzin Rejonu Nyskiego zaprasza narzeczonych do udziału w weekendowych kursach przedmałżeńskich. Kolejny kurs weekendowy odbędzie się w terminie 24-25 czerwca 2023 r. w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.rodzinnanysa.pl
 14. Bożemu Miłosierdziu, polecamy w tym tygodniu, zmarłego Zbigniewa Jacha.