Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj przypada XIX NIEDZIELA ZWYKŁA.
 2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na kolekta na Kurię i WSD w Opolu. W przyszłym tygodniu, kolekta specjalna, na remonty naszego kościoła — serdeczne Bóg Zapłać.
 3. Do nabycia nasza Gazetka Parafialna.
 4. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek, wspomnienie św. Dominika, prezbitera; we wtorek, Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w środę, Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika oraz w czwartek, wspomnienie św. Klary, dziewicy.
 5. Obraz „Nawrócenie Św. Pawła”, który znajdował się nad wejściem głównym do naszego kościoła, zostanie poddany renowacji, w pracowni konserwatorskiej w Krakowie
 6. Siostry Elżbietanki z Nysy zapraszają dziewczęta na rekolekcje na zakończenie wakacji, które odbędą się od 25 do 28 — więcej szczegółów na naszej stronie internetowej.
 7. Biskup Opolski ponawia serdeczne zaproszenie na pielgrzymi szlak 46. Opolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w dniach 14-20 sierpnia 2022 r. Po ograniczeniach związanych z epidemią w ostatnich dwóch latach, w roku złotego jubileuszu diecezji opolskiej, zechciejmy jak najliczniej udać się do tronu Jasnogórskiej Pani, aby – w nawiązaniu do motta tegorocznej pielgrzymki – „jubileuszową wdzięczność i ufność nieść do Matki”. Wspólna modlitwa, śpiew i słuchanie Słowa Bożego podczas tych wyjątkowych rekolekcji w drodze, braterstwo i świadczona sobie na pielgrzymim szlaku pomoc oraz gościnność gospodarzy na trasie pielgrzymki, może po raz kolejny umocnić naszą więź z Jezusem i Jego Matką, a także stanowić odpowiedź na nasze „posłanie w pokoju Chrystusa” do świata i ludzi ze świadectwem wiary i miłości do Kościoła. Ci, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli fizycznie wziąć udziału w pielgrzymce, niech przez duchowe pielgrzymowanie (modlitwę, udział we Mszy św. w parafii, ofiarowane cierpienie i samotność) zechcą także włączyć się m.in. w pielgrzymią wdzięczność za dar Kościoła Opolskiego oraz modlitwę w jego intencji.

  Pielgrzymka z Nysy, wyrusza 14 sierpnia, po Mszy Świętej o godz. 08.00, w kościele Wniebowzięcia NMP.

 8. Duszpasterstwo Rodzin Rejonu Nyskiego zaprasza teściowe i teściów oraz rodziców dorosłych dzieci na warsztaty do Ośrodka Promocji, Edukacji i Terapii Rodzin w Nysie (DDF Nysa). Spotkania są adresowane do rodziców i teściów, którzy przeżywają czas odejścia dzieci z domu (tzw. „pustego gniazda”) i szukają dobrych inspiracji dla własnych relacji małżeńskich, a także dla relacji z dorosłymi dziećmi oraz synową lub zięciem. Warsztaty pozwolą odkryć sposoby na dobre przeżywanie czasu, który pojawia się w życiu rodziców po usamodzielnieniu się ich dorosłych dzieci. Ponadto pomogą odkryć, jak dobrze radzić sobie z trudnymi wyborami dzieci.
 9. Duszpasterstwo Rodzin Rejonu Nyskiego zaprasza również młodych małżonków i narzeczonych na drugą edycję warsztatów „LevelUp!”. Spotkania te w znacznym stopniu poszerzają treść kursów przedmałżeńskich i stawiają za cel pogłębienie rozwoju więzi i komunikacji — więcej szczegółów dotyczących tych wydarzeń, znajduje się na plakatach w gablotce parafialnej.
 10. W sierpniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. Wszystkie sprawy kancelaryjne, będzie można zrealizować przed i po każdej Mszy Świętej.